Szitakötők sikerei Szerbiában

2018. szeptember 8-án, Zomborban került megrendezésre az 500 pontos, nemeztközi Serbian Open 2018. A Speeder Gyorstollaslabda Klub által szervezett versenyen cseh, magyar, szlovák, horvát, szerb játékosok képviselték nemzetüket. A magyar delegációban a kiskunhalasi szitakötők is szép számmal helyet kaptak.

Halasi eredmények:

  • Páros U18 kategóriában Újvári Dóra harmadik helyet szerezte meg Gerő Jankával (Leopárdok Sportegyesület) az oldalán.
  • Női U18-as korosztályban Rácz-Fodor Vivien a dobogó harmadik fokára léphetett fel.
  • Lány-fiú U14-es kategóriában Süveges Bence második, Újvári Dóra harmadik helyen végzett.
  • Lány U12-es korosztály második helyezettje lett Iván Virág.
  • Fiú U12-esek között Hász Zalán a dobogó legfelső fokára állhatott.

A fényképekért köszönet Wiesner Zoltán, HASE szakosztály-vezetőnek

A teljes eredménylista:

Open: 
1. Petr Makrlik CZE
2. Bence Palinkas HUN
3. Daniel Knofliček CZE & Oliver Vincze HUN

Women:
1. Krisztina Bognar HUN
2. Helga Braun HUN
3. Barbara Figlar HUN & Paula Barković CRO

Open doubles (muški parovi):
1. Daniel Knofliček / Petr Makrlik CZE
2. Boris Jerković / David Kozari SRB / HUN
3. Tamas Herczeg / Karoly Vincze HUN & Ferenc Kiss / Gyula Toth HUN

Mixed doubles (mešoviti parovi):
1. Paula Barković / Nikola Kučina CRO
2. Kitti Dosa-Racz / Oliver Vincze HUN
3. Barbara Figlar / Janos Patai HUN & Helga Braun / Szalmasi Janos HUN

U18 doubles (juniorski parovi):
1. Marko Jerković / Pavel Rada CRO / CZE
2. Nika Miškulin / Matej Tino Kaligari CRO
3. Janka Gergo / Dora Ujvari HUN & Jelena Janković / Gorana Radmilo SRB

U18 girls:
1. Nika Miškulin CRO
2. Gala Zukić CRO
3. Racz-Fodor Vivien HUN & Jelena Janković SRB

U18 boys:
1. Marko Jerković CRO
2. Matej Tino Kaligari CRO
3. Jan Lichy CZE & Lazar Gluhović SRB

U14 mixed (pioniri dečaci i devojčice):
1. Pavel Rada CZE
2. Bence Suveges HUN
3. Leona Banić SRB & Dora Ujvari HUN

U12 boys:
1. Zalan Hasz HUN
2. Branislav Banić SRB
3. Mateja Milić SRB

U12 girls:
1. Janka Gergo HUN
2. Virag Ivan HUN
3. Ljiljana Gagić SRB & Gracia Benčić CRO

O40 men (veterani preko 40 godina):
1. Jan Ščavnicky SVK
2. Pavel Podvolecky CZE
3. Gyula Toth HUN & Marcel Patek CZE

O50 men (veterani preko 50 godina):
1. Janos Szalmasi HUN
2. Karoly Vincze HUN
3. Petr Makrlik I CZE & Ferenc Kiss HUN

Forrás: Speed badminton club “Speeder”